הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תפקידם של האנלוגים לפנטניל במקרים של מינוני יתר
17.7.18

ה- CDC מזהיר שיעור המעורבות של fentanyl  ו- fentanyl analogs במקרי המוות הקשורים למינון יתר של אופיאטים, הולך ונעשה נפוץ.

 

הסוכנות מציינת כי יש להקדיש תשומת לב מרובה ל- high-potency fentanyl analog הקרוי carfentanil. ה- CDC מדווח ב- MMWR כי מבין 11,000 מקרי המוות שנבעו ממינון יתר של אופיאטים והתרחשו ב- 10 מדינות בין אמצע שנת 2016 ואמצע שנת 2017, 21% מהאנשים שמתו נטלו fentanyl analog וכי 11% נטלו carfentanil.

 

יתר על כן, שיעור גבוה יותר של מקרי מוות כתוצאה משימוש באופיאטים נצפה על רקע נטילת מספר תרופות במקביל, כולל חומרים שאינם אופיאטים כמו קוקאין.

 

ה- CDC מציין כי בהינתן הפוטנטיות של fentanyl וחלק מהאנלוגים שלו, ייתכן ויתעורר הצורך בטיפול ממושך ב- naloxone בחדרי המיון.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007