הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אסטמה מגבירה את הסיכון לפרפור פרוזדורים
17.7.18

אסטמה מגבירה את הסיכון לפרפור פרוזדורים, כך מצא מחקר חדש שפורסם ב- JAMA Cardiology.

 

במסגרת המחקר נבדקו נתוניהם של כ- 55,000 מבוגרים שהשתתפו ב- Norwegian health study שנערך בין השנים 1995 ו- 2008. כ- 11% דיווחו כי סבלו מתישהו במהלך חייהם מאסטמה. לאורך מעקב ממוצע של 15 שנים, 4% מכלל הקוהורט פיתחו פרפור פרוזדורים.

 

לאחר תקנון למשתנים מרובים, נמצא כי חולי אסטמה מציגים סיכון גבוה ב- 27% ללקות בפרפור פרוזדורים בהשוואה לנבדקים ללא אסטמה. כאשר הניתוח הוגבל לנבדקים עם אסטמה פעילה, נמצאה עלייה של 76% בסיכון. יתר על כן, נבדקים עם אסטמה נשלטת חלקית ובלתי נשלטת הדגימו עלייה בסיכון של 40% ו- 76%, בהתאמה, בעוד שנבדקים עם אסטמה נשלטת לא הדגימו כלל סיכון מוגבר.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007