הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טעויות נפוצות כאשר תוכנות לזיהוי קולי משמשות לתיעוד ביקורי מתרפאים
12.7.18

תוכנות לזיהוי קולי ההולכות והופכות נפוצות לתיעוד מפגשים קליניים ברשומות הבריאות האלקטרוניות מדגימות שיעור טעויות של 7% במילים המוכתבות להן, כך מצא מחקר חדש שפורסם בכתב העת JAMA.

 

הניתוח כלל כ- 220 מסמכים שהוכתבו באמצעות תוכנה אחת לזיהוי קולי בשני ארגוני בריאות בארה"ב. החוקרים שעתקו כל הקלטה מקורית על מנת שתשמש כרפרנס ולאחר מכן בדקו המצאות טעויות ברשומות.

 

שיעור הטעויות עמד על 7 מתוך כל 100 מילים במסמכים שנוצרו על ידי התוכנה לזיהוי הקולי, בהשוואה לפחות מ- 1 פר 100 לאחר בדיקת המשעתק וחתימת הרופא המטפל. במונחים של טעויות מובהקות קלינית 64% מהרשומות שנוצרו באמצעות התוכנה לזיהוי הקולי הכילו טעויות, כאשר השיעור ירד ל- 8% לאחר בדיקה חוזרת וחתימה סופית.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007