הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חוסר איזון סוכרתי של האם מגביר את הסיכון למומי לב מולדים של היילוד
10.7.18

בקרב נשים עם סוכרת סוג 1, שליטה גליקמית ירודה סביב תקופת ההפריה מגבירה את הסיכון למומי לב מולדים חמורים של הועבר, כך מצא מחקר תצפית שפורסם ב- BMJ.

 

על בסיס רשומות מדעיות משוודיה השוו החוקרים 2500 תינוקות שנולדו לאמהות החולות בסוכרת סוג 1 עם 1.2 מיליון תינוקות שנולדו לאמהות ללא סוכרת סוג 1. בקרב נשים חולות סוכרת, רמות גבוהות של המוגלובין מסוכרר במהלך שלושת החודשים שלפני ואחרי ההפריה הגבירו את הסיכון להיארעות מומים לבביים מולדים חמורים. לדוגמא, רמות HbA1c של מעל ל- 9.0% נמצאו קשורות עם היארעות של 77 מקרים נוספים פר 1000 לידות של מומי לב מולדים חמורים, אך אפילו רמות HbA1c הנמוכות מ- 6.5% - היעד המומלץ על ידי ה- American Diabetes Association – נמצאו קשורות עם היארעות 17 מקרים נוספים פר 1000 לידות.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007