הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נוגדי פרכוסים אינם מקלים על כאבים בגב התחתון
8.7.18

נוגדי פרכוסים (Anticonvulsants) כגוןgabapentin  ו-pregabalin  אינם יעילים לטיפול בכאבי גב תחתון, אלו מסקנותיה של meta-analysis שפורסמה ב- Canadian Medical Association Journal.

 

החוקרים ניתחו תשעה מחקרים שכללו כמעט 900 נבדקים עם כאבים כרוניים בגב התחתון או כאבים המקרינים מהגב לגפיים. הנבדקים טופלו בנוגדי פרכוסים (gabapentinoids או topiramate) או פלסבו. הטיפול ב- gabapentinoids לא השפיע כלל על כאבי הגב התחתון או המוגבלות, אך נמצא כי הטיפול ב- topiramate השפיע במעט על מדדי הכאב בטווח הקצר. אף טיפול לא השפיע על כאבים מקרינים.

 

בהשוואה לפלסבו, נמצא שיעור גבוה יותר של תופעות לוואי בקרב המטופלים ב- gabapentinoids, כולל סחרחורות ובחילות (pooled risk ratio, 1.4). מנגד, הטיפול ב- topiramate לא הגביר את הסיכון לתופעות לוואי.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007