הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נמצאה מטרה חדשה לטיפול באלכוהוליזם
3.7.18

ההפעלה של GPR139 בחולדות מנעה צריכה מופרזת של אלכוהול והפחיתה את מכאובי הגמילה.

 

הפעלתו של הקולטן שאופן פעולתו עד כה לא הייתה ידועה במוחן של החולדות - מנעה צריכה מופרזת של אלכוהול ואת מכאובי הגמילה, אלו ממצאיו של מחקר חדש. תוצאות המחקר מציעות גישה חדשה לטיפול באלכוהוליזם.

 

מעל לשליש מהתרופות המאושרות לשימוש מפעילות את ה- G protein-coupled receptors (GPCRs). קולטן אחד השייך למשפחה זו, GPR139 מבוטא ביותר ב- habenula – אזור מוחי הממלא תפקיד קריטי בהתמכרויות.

 

צוות החוקרים נעזר במודל חולדה לאלכוהוליזם ובחומרים המפעילים את ה- GPR139 על מנת לבחון את תפקידו של הקולטן בהתנהגויות הקשורות להתמכרות. החוקרים מצאו כי הפעלת הקולטן הפחיתה את צריכת האלכוהול והעלתה את ספי הרגישות לרמה הנורמאלית.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007