הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה- FDA מאשר את התרופה הראשונה הנגזרת ממריחואנה
28.6.18

 ה- FDA אישר תמיסה פומית קנבואידית (המשווקת כ- Epidiolex) לטיפול בחולים מגיל שנתיים ומעלה עם Dravet syndrome או Lennox-Gastaut syndrome, שתי צורות נדירות של אפילפסיה. Epidiolex היא התרופה הראשונה הנגזרת ממריחואנה שמאושרת בארה"ב והיא גם התרופה הראשונה המאושרת לטיפול ב- Dravet syndrome.

 

האישור מבוסס על שלושה מחקרים שכללו 516 חולים המטופלים בטיפול אנטי-אפילפטי סטנדרטי. הללו שקיבלוEpidiolex , נהנו מירידה בתדירות ההתקפים בהשוואה למטופלים בפלסבו.

 

Epidiolex תשווק בצירוף מדריך שיזהיר מפני תופעות לוואי חמורות ובהן עצבנות, דיכאון, התקפי פאניקה ואובדנות. התרופה עשויה לגרום נזק לכבד. תופעות הלוואי הנפוצות של התרופה כוללות היעדר תיאבון, שלשולים, עייפות ופריחה.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007