הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר



כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם לנגיף ההרפס תפקיד במחלת האלצהיימר?
26.6.18

מחקר מוקדם מציע כי ה- human herpesviruses - 6A ו- 7, ממלאים תפקיד מפתח במחלת האלצהיימר. המחקר החדש פורסם בכתב העת Neuron.

 

החוקרים מיפו רשתות של מטבוליזם חלבוני ואינדיקאטורים לפעילות הנגיפית, ראשית בקבוצת אנשים שנפטרו והדגימו עדויות לפתולוגיות נוירונליות (אך לא פגיעה קוגניטיבית), והשוו את הללו עם קבוצת ביקורת שהורכבה מאנשים בריאים. בהתבסס על הממצאים הללו, מיפו החוקרים שלושה קוהורטים נפרדים של חולי אלצהיימר וקבוצות ביקורת מתאימות.

 

רמות הנגיפים שנכחו באזורים שונים במוח, נמצאו בקורלציה עם שינויים נגיפיים במטבוליזם של ה- beta-amyloid precursor protein, מאפיין מובהק של המחלה.

 

החוקרים הדגישו כי הממצאים "אינם מספיקים על מנת להדגים באופן חד משמעי" את הקשר בין הנגיפים והמחלה.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007