הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

זהירות, ממתיק מלאכותי! משרד הבריאות מוסיף אזהרות חדשות
21.6.18

אחרי ההקלות שקיבלו חברות המזון בכל הנוגע לסימון מזון מזיק שייכנס לתוקף רק ב־2020, משרד הבריאות מקשיח עמדות. ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה אתמול את תקנות המשרד, ובהן שינויים בסימון מזון המכיל ממתיקים. במסגרת השינויים הוסרו האזהרות: "לא לאפייה ולא לבישול" ו"להחזיק במקום קריר" והתווספו האזהרות: "מכיל מקור של פנילאלנין", "צריכה מופרזת עלולה לגרום לפעילות מעיים מוגברת", והכללת המילים "ממתיק שולחני על בסיס”, ותוספת כל הממתיקים שבו בשם המוצר.

 

המטרה של השינויים, שייכנסו לתוקף בינואר 2021, היא להתאים את הסימון שעל הממתיקים לנעשה באירופה. ח"כ מיכל בירן (המחנה הציוני) טענה כי בעצם הסרת חלק מהכיתובים "יש הקלה לחברות המזון בסימון התזונתי, בזמן שמתנהלת תובענה ייצוגית ברקע”, ותהתה מדוע בכלל נעשתה חשיבה חוזרת בסימון הממתיקים המלאכותיים.


 

לכתבה בכלכליסט >>


 

מאת נורית קדוש

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007