הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ניתן לאשר אבחנה של סוכרת באמצעות בדיקת דם בודדת
21.6.18

מדידת רמות ההמוגלובין המסוכרר והגלוקוז בצום באותה דגימת דם, יכולה לאשר אבחנה של סוכרת. כך מציע מחקר חדש שפורסם ב- Annals of Internal Medicine.

 

החוקרים עקבו אחר כ- 1000 נבדקים שאובחנו עם רמות גבוהות של המוגלובין מסוכרר, גלוקוז בצום (או שניהם) בדגימת דם אחת שניטלה בתחילת המחקר (1990). אף אחד מהנבדקים לא קיבל אבחנה מיידית של תחלואה בסוכרת. (כשליש הציגו רמות גבוהות של שני המדדים וכשני-שליש של מדד אחד בלבד).

 

אבחנה של סוכרת התקבלה לאורך תקופת המעקב (15 שנים) על סמך דיווח של הנבדק עצמו או על סמך אבחנת הרופא המטפל. נבדקים עם רמות גבוהות של שני המדדים בתחילת המחקר הציגו יחס סיכון של 25.0 להיות מאובחנים כחולי סוכרת לאורך תקופת המעקב, עבור הללו שהציגו מדד אחד גבוה בלבד נצפה יחס סיכון של 5.75.

 

לאחר 15 שנים נצפה ערך מנבא חיובי של 90% עבור רמות גבוהות של שני המדדים בבדיקת דם בודדת.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007