הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול תחזוקה מפחית את שיעורי התמותה לאחר מנת יתר לא קטלנית של אופיאטים
21.6.18

טיפול ב- methadone  ו-buprenorphine  מפחית את הסיכון לתמותה לאחר מנת יתר לא קטלנית של אופיאטים, אך מיעוט המטופלים מקבל טיפול תחזוקה, כך על פי מחקר רטרוספקטיבי שפורסם ב- Annals of Internal Medicine .

 

החוקרים זיהו כמעט 18,000 מבוגרים ממסצ'וסטס שנטלו מנת יתר אחת לפחות של אופיאטים בין השנים 2012-2014. במהלך השנה הראשונה שלאחר נטילת מנת היתר, 30% קיבלו טיפול תרופתי כלשהו לגמילה מאופיאטים. כ- 8% אף קיבלו טיפול תחזוקה ב- methadone, 13% ב- buprenorphine, 4% ב- naltrexone, ו- 5% טופלו ביותר מתרופה אחת.

 

שיעורי התמותה היו גבוהים באופן מובהק בקרב נבדקים שלא קיבלו כל טיפול תרופתי לגמילה (4.9%), זאת בהשוואה לאלו שטופלו ב- methadone (2.5%) או buprenorphine (3%). לא נצפתה כל ירידה מובהקת בסיכון לאחר טיפול ב- naltrexone, אך החוקרים ציינו כי קבוצת מטופלים זו הציגה שיעור נמוך יחסית של אירועים.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007