הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חוקרים באוניברסיטת תל אביב פיתחו 'בורג ארכימדס' העשוי כולו מאור
21.06.18

חוקרים באוניברסיטת תל אביב פיתחו 'בורג ארכימדס'

העשוי כולו מאור

 

הבורג האופטי נשלט על ידי החוקרים ומניע חלקיקים ננומטריים למקום הרצוי; הוא עשוי לסייע, בין היתר, בבדיקת זיהומים באוויר, במים, ובמגוון תמיסות רפואיות וביולוגיות

 

המחקר פורסם החודש בכתב העת  OPTICA

 

'בורג ארכימדס' הוא התקן שאיבה שהומצא לפני 2300 שנה, ומשמש עד היום כבסיס למתקנים רבים – ממדחפי ספינות ומטוסים ועד למאווררים ומכונות לממכר חטיפים. כעת יצרו חוקרים מאוניברסיטת תל אביב 'בורג ארכימדס' אופטי, העשוי כולו מאור. כמו הבורג המקורי, כך גם הבורג האופטי מניע חומר ממקום למקום – אלא שבמקום מים, אוויר או סוכריות, הוא מניע חלקיקים בממדים ננומטריים. בעתיד עשוי מתקן מסוג זה לסייע בזיהוי  זיהומים באוויר, במים ובתמיסות רפואיות, למטרות רפואיות ואקולוגיות.  

 

מוביל המחקר הוא ד"ר אלון באב"ד מבית הספר להנדסת חשמל בפקולטה להנדסה. לצדו עבדו תלמידיו ברק חדד, סהר פרוים והדוקטורנט יניב אליעזר, וכן ד"ר יעל רויכמן, הראל נגר ותמיר אדמון מבית הספר לכימיה. המאמר התפרסם ביוני 2018 בכתב העת Optica.

 

"'בורג ארכימדס' נמנה על ההמצאות הטכנולוגיות הגדולות של העת העתיקה. הוא פותח על ידי הממציא הדגול ארכימדס בעיר סירקוסאי שבסיציליה במאה ה-3 לפנה"ס - במטרה לשאוב מים מספינת התענוגות של המלך היירון השני," מספר ד"ר באב"ד. "במעבדה שלי ביקשנו לשחזר את המצאתו של ארכימדס במושגים של המאה ה-21: בורג אופטי שילכוד חלקיקים זעירים, ויאפשר לנו לשלוט בתנועתם ולהביא אותם למקום הרצוי לנו."

 

 

למחקר >> 

 

למאמר >>

 

 

ההודעה הועברה ע"י אוניברסיטת תל אביב

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007