הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

המבקר: ליקויים קשים במיוחד בתפקוד היחידה לקנאביס רפואי
19.6.18

8% מהתלונות של הישראלים הם תלונות בנושאי בריאות. משרד הבריאות אמנם מדורג רק במקום ה-9 מבין המוסדות עליהם מתלונן הציבור הישראלי, אולם עם שיעור גבוה מהממוצע של תלונות שנמצאו מוצדקות (38% לעומת 32%). יחידת הקנאביס הרפואי היא יוצאת דופן מבחינת שיעור התלונות המוצדקות, וזאת עד כדי כך שהדוח מגדיר את פעילות היחידה כמאופיינת בליקויים חמורים. הליקויים, על פי הדוח, הם בקצב מתן האישורים לשימוש בקנאביס רפואי.

 

הדוח מתאר את הקמת יחידת הקנאביס הרפואי ב-2013, בתגובה לביקוש העולה לקנאביס רפואי. כיום היחידה מקבלת בקשה מטעם הרופא המטפל של המשתמש הפוטנציאלי, מעריכה את הבקשה בכליה שלה ובמידה שמצאה את הבקשה ראויה, היא מנפיקה למטופל רישיון לרכישת קנאביס מאחד המגדלים המורשים (כיום ניתן לקבל את הקנאביס גם דרך מספר בתי מרקחת, אך זוהי התפתחות חדשה יחסית בעקבות רפורמה שהחלה להיכנס לתוקף בהדרגה לפני כחודש). את הרישיון לרכישת קנאביס יש לחדש בכל כמה חודשים.

 

על פי הדוח, מבקשי הרישיון נתקלים במגוון מהמורות בירוקרטיות: בקשות שלא התקבלו כראוי, עיכובים באישור הבקשה, אבדן מסמכים, חוסר זמינות יוצא-דופן וחוסר שקיפות לגבי התקדמות הטיפול בבקשה.


 

לכתבה בגלובס >>


 

מאת גלי וינרב

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007