הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם בדיקות סקר לאיתור מפרצת באבי העורקים הבטני מועילות?
19.6.18

מחקר חדש שפורסם בכתב העת Lancet מעלה שאלות בנוגע ליתרונות הכרוכים בבדיקות סקר להמצאות abdominal aortic aneurysm (AAA).

 

במחקר השתתפו 25,000 גברים שוודים החיים במחוזות בהם בין השנים 2006-2009, הוטמעו בדיקות סקר חד פעמיות לגברים בגילאים 65 ומעלה ו- 106,000 גברים בגילאים דומים ממחוזות שלא הטמיעו את אותן בדיקות סקר. אחר החולים נערך מעקב שארך שש שנים לאחר שעברו את בדיקת הסקר.

 

לאחר תקנון למשתנים מרובים נמצאה ירידה קלה בשיעורי התמותה עקב AAA בקרב נבדקים שעברו בדיקת סקר, אך זו לא הייתה מובהקת סטטיסטית והחוקרים חישבו כי שני מקרי מוות ימנעו עבור כל 10,000 גברים שיעברו בדיקת סקר. יתר על כן, נמצא כי בדיקות הסקר הביאו ל- 49 מקרים של אבחנת יתר ו- 19 מקרים של ניתוחים אלקטיביים מהם ניתן היה להימנע, פר 10,000 גברים.

 

החוקרים ציינו כי הירידה בשיעורי התמותה עקב AAA בשוודיה החלה 10 שנים לפני הטמעת אסטרטגיית בדיקות הסקר.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007