הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם בקרוב נוכל לרכוש תרופות מרשם מכל בתי המרקחת?
14.6.18

שינוי מבורך בדרך? מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית כי מבוטחי קופות-החולים יוכלו לרכושתרופות בכל בתי המרקחת. מדובר בהצעת חוק שהובילו הסתדרות הרוקחים וח"כ עודד פורר.

 

לפי ההצעה, קופות-החולים יאפשרו לחבריהן לממש מרשם שניתן על-ידי רופא הקופה בכל בית מרקחת, ולשם כך יתאפשר לתת גם מרשם שאינו דיגיטלי למי שמעוניין בכך. עוד מוצע כי קופת-החולים תממן את ההשתתפות במחיר התרופה גם אם נרכשה בבית מרקחת שאינו של הקופה או נותן שירותים מטעמה - וסעיף זה, יש להניח, יזכה להתנגדות מצד קופות-החולים.

 

בכל שנה ניתנים על-ידי רופאים בין 80-100 מיליון מרשמים למבוטחי קופות-החולים, והמבוטחים רשאים לקבל את התרופות בבתי המרקחת של קופות-החולים או בבתי מרקחת פרטיים בדגש על רשתות הפארם - כאשר ההסכמים הם פרטניים לכל סניף בנפרד. למותר לציין כי מצב זה מוביל לחוסר נוחות עבור המבוטחים, שלאור שעות הפתיחה המוגבלות של בתי המרקחת בקופות-החולים, פעמים רבות נסמכים על בתי מרקחת פרטיים.

מבחינת רשתות הפארם, המבוטחים שבאים לקחת תרופות מגדילים את התנועה בחנות ובקופות, ומכאן האינטרס שלהן לקיומם של הסכמים מול קופות-חולים.

 

 

לכתבה בגלובס >>


 

מאת מיכל רז-חיימוביץ'

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007