הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חיסון באמצעות חיידקים מועילים משפר את עמידותו של המוח לסטרס
14.6.18

חולדות שחוסנו מדי שבוע ובמשך שלושה שבועות בחיידק המועיל - Mycobacterium vaccae, הדגימו, שמונה ימים מתום הטיפול, רמות מוגברות של חלבונים נוגדי דלקת (interleukin-4) בהיפוקמפוס – האזור המוחי האחראי על הפעילות הקוגניטיבית, החרדה והפחד, כמו גם עמידות גבוהה יותר להשפעות הפיזיות הכרוכות בסטרס ומיתון ההתנהגות הקשורה לחרדה. אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם השבוע בכתב העת Brain, Behavior and Immunity.

 

עורכי המחקר ציינו כי הממצאים עשויים להוביל לפיתוחו של חיסון חדשני מבוסס מיקרוביום נגד הפרעות במצב הרוח, כגון חרדה ו- PTSD.

 

חרדה, PTSD והפרעות אחרות במצב הרוח, משפיעות על אחד מתוך כל ארבעה אנשים במהלך חייהם,  ומחקרים רבים בנושא מצאו כי דלקת מוחית הנובעת מסטרס עשויה להגביר את הסיכון להפרעות הללו, גם באמצעות ההשפעה עלneurotransmitters  כגון norepinephrine או dopamine.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007