הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

דיכוי של HIV מפחית את הסיכון לסרטן
14.6.18

דיכוי ממושך של HIV באמצעות טיפול אנטי-רטרו-ויראלי מפחית את הסיכון לסרטן, אך גם חולים מטופלים מציגים סיכון גבוה יותר בהשוואה לכלל האוכלוסייה, כך מציע מחקר חדש שפורסם ב- Annals of Internal Medicine.

 

במסגרת המחקר הושוו 42,000 חולי HIV עם מעל ל- 100,000 אנשים ללא HIV. לאורך מעקב של 10 שנים, שיעור ההיארעות של מחלת הסרטן, בהתאם לסטאטוס הדיכוי הנגיפי היה כדלהלן:

 

  • חולים לא דיכוי נגיפי: 1748 מקרי סרטן פר 100,000 שנות אדם.
  • דיכוי קצר מועד (עד שנתיים): 1475 פר 100,000.
  • דיכוי ארוך מועד (מעל שנתיים): 1155 פר 100,000.
  • בריאים: 742 פר 100,000.

 

לאחר תקנון למשתנים מרובים, נמצא סיכון גבוה ב- 50% להיארעות סרטן בקרב חולים עם דיכוי ממושך, בהשוואה לבריאים. מגמות דומות נצפו עבור מגוון סוגי סרטן, מלבד עבור סוגים שאינם קשורים לנגיפים ואינם קשורים לאיידס.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007