הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

CDC: עלייה במקרי ה- Shigella העמידה ל- ciprofloxacin ו- azithromycin
10.6.18

שיעור מקרי ה- Shigella העמידים ל-fluoroquinolone , ciprofloxacin מוסיף לעלות, כך מזהיר ה- CDC. יתר על כן, הסוכנות צופה כעת גם בעלייה בשיעור המקרים העמידים ל-macrolide , azithromycin.

 

מידע משנת 2016 העיד כי 8% מהדגימות שנבדקו הראו רגישות מופחתת ל- ciprofloxacin וכי 10% הראו רגישות מופחתת ל- azithromycin. בשנת 2017, השיעורים כבר עמדו על 17% ו- 22%, בהתאמה.

 

Shigellosis חולף בדרך כלל ללא טיפול בתוך 5-7 ימים. כאשר יש צורך בטיפול אנטיביוטי, יש לנטר את החולים באופן הדוק, כך ממליץ ה- CDC. אם הטיפול ב- fluoroquinolone או azithromycin נכשל יש לנקוט באמצעים הבאים:

 

  • להפנות למומחה למחלות זיהומיות.
  • ליטול דגימת צואה לביצוע בדיקות רגישות נוספות.
  • לדווח על הכישלון הטיפולי ולשלוח דגימה לגורם המתאים במשרד הבריאות.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007