הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Biparametric MRI מסייע לשלול הימצאות סרטן ערמונית משמעותי קלינית
10.6.18

Biparametric magnetic resonance imaging עשוי לסייע לשלול סרטן ערמונית בעל משמעות קלינית ולהפחית את שיעור הביופסיות הלא נחוצות, כך על פי מחקר חדש שפורסם ב- JAMA. Biparametric MRI מבוסס על שיעור נמוך יותר של רצפי סריקה (וניגוד) ודורש פחות זמן בהשוואה ל- multiparametric MRI.

 

כ- 1000 גברים מדנמרק, עם רמות prostate-specific antigen גבוהות או תוצאות אב-נורמאליות בבדיקה רקטאלית עברו בדיקת biparametric MRI ולאחריה ביופסיה סטנדרטית מונחית אולטרא-סאונד. לאחר הביופסיה הסטנדרטית, נבדקים עם נגעים חשודים בבדיקת ה- MRI עברו ביופסיה ממוקדת (לבסוף, 70% מהנבדקים).

 

סרטן ערמונית משמעותי קלינית אובחן בקרב 40% מהנבדקים. Biparametric MRI שלל סרטן משמעותי קלינית במרבית המקרים, עם ערך מנבא שלילי של 97%. בהתאמה, החוקרים ציינו כי באמצעות הגבלת הביופסיות לגברים עם ממצאיMRI  חשודים, 30% יוכלו להימנע מביופסיה.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007