הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ילדים עם הפרעות על הספקטרום אוטיסטי מציגים סבירות גבוהה יותר לסבול גם מאלרגיות
10.6.18

מחקר חדש שפורסם בכתב העת JAMA מציע כי קיים קשר בין אלרגיות ואוטיזם.

 

במחקר השתתפו כמעט 200,000 ילדים שהוריהם השלימו את ה- National Health Interview Survey שכלל שאלות בנוגע להמצאות אלרגיות והפרעות על הספקטרום האוטיסטי בין השנים 1997-2016. סה"כ, 4% מהילדים סבלו מאלרגיות למזון, 12% מאלרגיות במערכת הנשימה, 10% מאלרגיות בעור ורק 1% מהפרעות על הספקטרום האוטיסטי.

 

לאחר תקנון למשתנים מרובים, נמצא כי ילדים עם אוטיזם מציגים סבירות מוגברת לסבול גם משלושת המצבים האלרגיים שנבדקו, כאשר הקשר המשמעותי ביותר נצפה עבור אלרגיות למזון (odds ratio, 2.3).

 

החוקרים ציינו כי אוטיזם ואלרגיות עשויים לחלוק מנגנון משותף, כגון פגיעה בפעילות מערכת החיסון. אף על פי כן, הם הזהירו: "לא ברור לנו מתי הופיעו התגובות האלרגיות או ההפרעות על הספקטרום האוטיסטי, ולכן לא ניתן לבסס קשר סיבתי בין השניים."

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007