הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מידע חדש תומך במתן Metformin לחולים עם GFRs של עד 30
7.6.18

שימוש זהיר ב- Metformin בקרב חולי סוכרת סוג 2 עשוי להיות אפשרי אף בקרב מטופלים עם estimated glomerular filtration rates (eGFRs) נמוך עד 30 mL/min/1.73 m2, כך על פי מחקר חדש שפורסם ב- JAMA Internal Medicine. (ה- FDA מזהיר כיום מפני מתן Metformin לחולים עם eGFRs  נמוך מ- 45).

 

במסגרת המחקר בוצע ניתוח רטרוספקטיבי של שני קוהורטים שכללו יחדיו מעל ל- 150,000 חולי סוכרת סוג 2. תועדו אפיזודות שלacidosis  בקרב המטופלים ב-metformin  בהשוואה למטופלים בתרופות אחרות. ה- eGFRs  של הנבדקים חושב על בסיס רמות ה-creatinine .

 

הסיכון של המטופלים להתאשפז עקב acidosis היה דומה בקרב שתי הקבוצות, מלבד עבור הללו שטופלו ב-metformin  עם eGFR נמוך מ- 30 (adjusted hazard ratio, 2.07).

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007