הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

החיילים הקרביים של מערכת החיסון
3.6.18

מערכת החיסון בגופנו מורכבת להפליא וחשובה ביותר. עליה לדעת להילחם בזיהומים רבים ומגוונים ולתאם את תגובתה בין סוגים רבים של תאים. במקביל צריכה להיות עליה בקרה מתמדת, שכן הפעלה לא נכונה שלה יכולה בעצמה לגרום למחלות. אחד השחקנים החשובים ביותר בה, שנמצא בחזית המאבק מול איומים אך גם עלול לגרום בעצמו למחלות כשתפקודו משתבש, הוא תא ה-T.

 

תאי T הם בין הגורמים החשובים ביותר במערכת החיסון. הם באים ב"טעמים" רבים ומחולקים לסוגים רבים בעלי תפקידים שונים. הם יכולים לפעול ישירות על גורם הסכנה או לגייס חברים אחרים ממערכת החיסון, ולפעול הן נגד זיהומים חיצונים והן נגד תאים לא תקינים של הגוף – למשל סרטן.

 

בנוסף יש תאי T שתפקידם לדכא תגובה חיסונית ולבקר אותה. פגיעה בתפקודם עלולה להיות משמעותית ביותר, כמו במקרה של "ילדי בועה" הסובלים מכשל חיסוני חריף בשל מוטציה בתאי T, או חולים במחלות אוטואימוניות, הנגרמות מכישלונם של תאי T לבקר כראוי את פעילות מערכת החיסון.לכתבה במכון דוידסון >>


 

מאת ד"ר יוחאי וולף

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007