הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אחד מ-4: כך הפכה ההשמנה לאחת המחלות המפחידות בארץ
3.6.18

פתאום קם אדם ומגלה שהוא חולה. זה מה שקרה לפני שבועיים לרבע מאזרחי ישראל הבוגרים ול-12% מהילדים ובני הנוער, שהתעוררו להכרזה דרמטית של ההסתדרות הרפואית והחברה לחקר וטיפול בהשמנה בישראל, שקבעו כי השמנה היא מחלה כרונית.

 

"ההגדרה השלמה היא שהשמנה היא מחלה פיזיולוגית, כרונית, נשנית ומתקדמת", מחדד ד"ר דרור דיקר, יו"ר החברה לטיפול בהשמנה בישראל מטעם האיגוד האירופי וכן מנהל מחלקה פנימית בבית חולים השרון ויועץ להשמנה ולסוכרת בקופת חולים כללית. "זאת קריאת השכמה למדינת ישראל שצריכה לתת מענה לרבע מהאוכלוסייה שלה".

 

המענה שדורשים בהסתדרות הרפואית כולל הקמת מערך לאומי רב מקצועי לטיפול בהשמנה, שיכלול מרפאות לטיפול במחלת ההשמנה בקהילה ובבתי החולים. דיקר עצמו מנהל מרפאה כזאת בבית חולים השרון, אך היא אחת הבודדות שפועלות ברחבי הארץ. "לכל מחלה יש כתובת", הוא אומר. "יש מרפאה לסוכרת או מרפאה גניקולוגית - ואם גם השמנה מוגדרת כמחלה, צריך לפתח לה שירות. כיום לאדם שמן בישראל אין כתובת".לכתבה בגלובס >>


 

מאת צאלה קוטלר

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007