הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נמצא קשר בין שימוש ב- Hydrochlorothiazide והופעת Melanoma
3.6.18

נמצא קשר בין שימוש ב-hydrochlorothiazide  וסיכון מוגבר להופעת מלנומה, כך מפרסם ה- JAMA Internal Medicine.

 

במסגרת המחקר שנערך בדנמרק, הושוו 19,000 מבוגרים חולי מלנומה עם 190,000 איש ללא מלנומה שהיוו את קבוצת הביקורת. כ- 2.1% מהמקרים ו- 1.8% ממקרי הביקורת הדגימו שימוש משמעותי ב-hydrochlorothiazide  (50,000 מ"ג ומעלה).

 

לאחר תקנון למשתנים מרובים, נמצא כי שימוש משמעותי ב- hydrochlorothiazide מגביר את הסיכון למלנומה (odds ratio, 1.22), כמו גם שימוש אי פעם בתרופה (OR, 1.17). אף על פי כן, לא נצפה קשר של מנה-תגובה. סיכון מוגבר נצפה להופעתlentigo  ו- nodular melanomas.

 

לא נמצא קשר דומה בין נטילת תרופות אחרות לטיפול ביתר לחץ דם ומלנומה.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007