הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נטילת תוספים של ויטמין D במהלך ההיריון מועילה לבריאות היילוד
3.6.18

נטילת תוספים של ויטמין D במהלך ההיריון מועילה לבריאות היילוד, כך מציעה meta-analysis שפורסמה בכתב העת JAMA Pediatrics.

 

בניתוח נכללו 24 מחקרים במסגרתם 5400 נשים הרות חולקו באופן אקראי לנטילת תוספים של ויטמין D או לקבוצות ביקורת שנטלו פלסבו או שלא נטלו תוספים. סה"כ, נמצא כי נטילת תוספי ויטמין D הפחיתה ב- 28% את הסיכון ללידת תינוק קטן לגיל ההיריון, אך לא נצפתה השפעה על שיעורי התמותה או התחלואה בקרב הילודים.

 

כאשר בוצע ניתוח מתוקנן למינון התוספים שניטלו, מינון של 2000 IU/day ומטה נמצא קשור עם הפחתה מובהקת סטטיסטית של 65% בסיכון לתמותה של העובר או של היילוד.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007