הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אושרה תרופה פומית חדשה לטיפול ב- ulcerative colitis בינונית עד חמורה
3.6.18

התרופה Tofacitinib (Xeljanz) מאושרת כעת לטיפול במבוגרים עם ulcerative colitis פעילה בינונית עד חמורה. ה- Janus kinase inhibitor האוראלי אושר בעבר לטיפול ב- rheumatoid arthritis ו- psoriatic arthritis.

 

האינדיקציה לטיפול ב- ulcerative colitis אושרה על בסיס מידע שעלה משלושה מחקרים מסוג מקרה-ביקורת. שני מחקרים שארכו שמונה שבועות מצאו כי טיפול ב- 10 מ"ג tofacitinib , פעמיים ביום, הביא לשיעורי רמיסיה של 17%-18%, בהשוואה ל- 4%-8% שנצפו בקרב המטופלים בפלסבו. המחקר השלישי מצא כי חולים שהדגימו תגובה לתרופה לאחר שמונה שבועות, ולאחר מכן טופלו ב- 5-10 מ"ג, פעמיים ביום, הציגו שיעורי רמיסיה של 32%-41%, בשבוע ה- 52, וכי מבין הללו שנמצאו ברמיסיה בשבוע שמונה והמשיכו לקבל טיפול, 35%-47% המשיכו ליהנות מרמיסיה (ללא טיפול בסטרואידים) גם בשבוע ה- 52.

 

תופעות הלוואי הנפוצות של התרופה כללו שלשולים, רמות שומנים גבוהות בדם ו- herpes zoster. יתר על כן, עלון התרופה מזהיר מפני היארעות זיהומים חמורים, lymphoma וממאירויות אחרות.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007