הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם השימוש בנוגדי דיכאון מעודד עלייה במשקל?
31.5.18

השימוש בנוגדי דיכאון מעודד עלייה במשקל, אלו ממצאיו של מחקר תצפית שפורסם ב- BMJ.

 

המחקר הבריטי התבסס על מסד נתונים שכלל כ- 300,000 נבדקים, החוקרים מצאו כי 18% קיבלו מרשמים לנוגדי דיכאון במהלך השנה הראשונה שלאחר כניסתם למחקר.

 

לאורך 10 שנות המעקב, עלייה במשקל של 5% ומעלה הייתה נפוצה יותר בקרב הללו שקיבלו מרשמים לנוגדי דיכאון בהשוואה לאלו שלא (11.2 מול 8.1 פר 1000 שנות אדם). הסיכון לעלייה במשקל היה הגבוה ביותר במהלך השנה השנייה והשלישית לטיפול והתרופה mirtazapine נמצאה קשורה עם הסיכון הגבוה ביותר.

 

אם הקשר אכן סיבתי, 59 איש יצטרכו לקבל טיפול על מנת שאחד מהם יחווה עלייה של 5% במשקל.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007