הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תוספי ויטמין D מפחיתים היארעות צפצופים בנשימה בקרב פגים
29.5.18

תוספים של ויטמין D מפחיתים את הסיכון להישנות צפצופים בנשימה בקרב פגים שחורים, אלו מסקנותיו של מחקר אקראי שפורסם בכתב העת JAMA.

 

במחקר נכללו 300 פגים שחורים שנולדו בין השבועות ה- 28 וה- 37 להיריון. כל התינוקות קיבלו מולטי-ויטמינים (שהכילו 400 IU של ויטמין D) עד שיכלו לצרוך מזון דרך הפה ולאחר מכן 200 IU של ויטמין D בפורמולה. מנקודה זו ואילך, קבוצה אחת הוסיפה לקבל 400 IU ויטמיןD  ביום, בעוד שקבוצת הביקורת קיבלה פלסבו. תוספת הוויטמין או הפלסבו ניתנו עד גיל מתוקנן של שישה חודשים.

 

לאחר שנה, הישנות צפצופים בנשימה הייתה נפוצה יותר בקרב התינוקות מקבוצת הביקורת (42% מול 31% מהתינוקות). שיעור הזיהומים בדרכי הנשימה העליונות והתחתונות היה דומה בקרב שתי הקבוצות.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007