הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נמצא קשר בין מחלות מעי דלקתיות ומחלת הפרקינסון
29.5.18

מחקר תצפית שפורסם בכתב העת Gut, מצא קשר בין inflammatory bowel disease (IBD) ובין מחלת הפרקינסון.

בהתבסס על רשומות רפואיות מדנמרק, השוו החוקרים כ- 75,000 חולי IBD עם 7.5 מיליון איש ללא IBD. לאורך תקופת המעקב, התפתחה מחלת הפרקינסון בתדירות גבוהה יותר בקרב חולי ה- IBD בהשוואה לשאר אוכלוסיית המחקר (0.37 מול 0.22 פר 1000 שנות אדם). הסיכון המוגבר נמצא מובהק סטטיסטית עבור חולים עם ulcerative colitis אך לא Crohn disease.

 

החוקרים סיכמו: "ממצאי המחקר מעידים כי יש להיות ערים להופעת סימפטומים של פרקינסון בקרב חולי IBD, ומדגימים את הצורך במחקרים נוספים שיבחנו את תפקידן של מחלות המעי הדלקתיות באטיולוגיה של מחלת הפרקינסון."

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007