הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

המשרדים רבים: לא רוצים לפקח על האפיפן בבתי הספר
27.5.18

האם גלגול אחריות ממשרד החינוך למשרד הבריאות יטרפד את חוק האפיפן ועלול לעלות בחיי ילדים?

היום אמורה ועדת השרים לענייני חקיקה לדון באישור החוק הקובע כי בכל מוסד חינוך יהיה מזרק אדרנלין אוטומטי  (מזרק אפיפן). מדובר במזרק הדומה למזרק אטרופין, שמאפשר להזריק בקלות את החומר לילד החווה תגובה אלרגית חריפה בזמן שהוא שוהה בבית הספר.

 

זריקה כזו כבר הוכחה בעבר ככזו המונעת תגובה אלרגית שמתבטאת בחנק ואף במוות.

אלא שמשרד החינוך ומשרד הבריאות לא הגיעו להסכמה מי יהיה האחראי שיפקח על הימצאותם של מזרקים בתוקף בכל בית ספר.

 

במשרד הבריאות יכתבו הנחיות מקצועיות לשימוש במזרקים, אך לטענתם, אין להם מפקחים שיוכלו לבדוק את הימצאות המזרקים. במשרד הבריאות מציינים שכיום יש בבתי הספר מכשיר מורכב יותר, מכשיר החייאה אוטומטי  (דפיברילטור), שגם עליו משרד הבריאות לא מפקח, וכך גם תיק עזרה ראשונה, שנמצא בבתי ספר ואין עליו פיקוח.לכתבה בישראל היום >>


 

מאת מיטל יסעור בית-אור

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007