הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הגיע הזמן לעשות סדר בביטוחים המשלימים - ולהוזיל אותם
27.5.18

בימים אלה הכריז משרד הבריאות על הקמת ועדה בין־משרדית במטרה לבחון את תחום הביטוחים המשלימים של קופות החולים (שב"ן). אותם ביטוחי בריאות שבמשך השנים תפחו לממדי ענק, תוך טשטוש הגבול בין ציבורי לפרטי במערכת הבריאות. ביטוחים שנהפכו לחלק ממנגנון שמשיקולים כלכליים מנציח את הבעיות של מערכת הבריאות הציבורית, ומעצים את אי־השוויון בתחום זה. מנגנון שמייצר ניגודי אינטרסים בתוך המערכת, מזניק את ההוצאה הפרטית בתחום ומאפשר למדינה להסיר אחריות מבריאות אזרחיה.

 

הביטוחים המשלימים של קופות החולים התבססו במערכת הבריאות ובתודעה הציבורית תוך שהם תופסים נפח פעילות דרמטי. כמה דרמטי? מאוד. לפי נתוני משרד הבריאות, 74% מהישראלים מחזיקים בביטוחים משלימים — לכאורה בצורה וולונטרית, כי הציבור אינו מרשה לעצמו שלא לרכוש אותם — ב–2016 תשלום הפרמיות בגין ביטוחי הבריאות האלה חצה את הרף של 4.5 מיליארד שקל. ההוצאות הרפואיות של הביטוחים המשלימים הסתכמו ביותר מ–3.6 מיליארד שקל באותה שנה.לכתבה בדה מרקר >>


 

מאת עדי ניב יגודה

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007