הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול מוכוון procalcitonin אינו מפחית את שיעורי המרשמים לאנטיביוטיקה הניתנים לטיפול בזיהומים
27.5.18

השימוש ב- procalcitonin להכוונת הטיפול בזיהומים בדרכי הנשימה התחתונות אינו מביא להפחתה בשיעור המרשמים האנטיביוטיים, אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם ב- New England Journal of Medicine.

 

מעל ל- 1700 מבוגרים שאובחנו עם זיהומים בדרכי הנשימה התחתונות חולקו באופן אקראי לקבלת הטיפול המקובל או טיפול מונחה procalcitonin. טיפול אנטיביוטי הומלץ כאשר רמות ה- procalcitonin היו גבוהות מ- 0.5 µg/L ולא הומלץ כאשר הרמות היו נמוכות מ- 0.1 µg/L.

 

לאחר 30 ימים, שתי הקבוצות נחשפו לכ- 4 ימים של טיפול אנטיביוטי, מטרת המחקר העיקרית. שיעור תופעות הלוואי היה דומה אף הוא, כ- 2%.

 

החוקרים ניסו להסביר את הממצאים, "בקרב קבוצת הטיפול הסטנדרטי, אפילו כאשר הרופאים לא ידעו מהן רמות ה- procalcitonin, הם נטו בסיבירות נמוכה יותר לרשום אנטיביוטיקה לחולים עם רמות ה- procalcitonin הנמוכות. חולים עם רמות procalcitonin נמוכות, אף נטו להציג פחות תסמינים הקשורים בזיהום, ובהקשר זה, רמות ה- procalcitonin אינן תורמות במידה רבה להכוונת הטיפול."

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007