הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Rivaroxaban יעילה כאספירין לטיפול בחולים לאחר שבץ ממקור לא ידוע
22.5.18

Rivaroxaban אינה יעילה יותר מאספירין לטיפול מניעה עבור חולים שחוו שבץ עקב תסחיף ממקור לא ידוע – ואף מובילה לשיעור גבוה יותר של דימומים. אלו ממצאיו של מחקר phase 3 שפורסם ב- New England Journal of Medicine.

 

מעל ל- 7200 מבוגרים מגיל 50 ומעלה שחוו לאחרונה שבץ איסכמי, שעל פי ההשערות נגרם מתסחיף מוחי – אך ללא arterial stenosis, או מקור קרדיאלי ברור – חולקו אקראית לקבלת rivaroxaban (15 מ"ג ליום) ופלסבו, או אספירין (100 מ"ג ליום) ופלסבו.

 

לאורך חציון מעקב של 11 חודשים, שיעור ההישנות השנתי של שבץ (מכל סוג) או תסחיף סיסטמי, היה דומה בקרב שתי הקבוצות – כ- 5%. אף על פי כן, דימומים חמורים אירעו בתדירות גבוהה יותר בקרב המטופלים ב- rivaroxaban (1.8% מול 0.7%), כמו גם דימומים מסכני חיים או קטלניים (1.0% מול 0.4%). בהתאמה לממצאים, המחקר הופסק בשלב מוקדם.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007