הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ממצא של אדנומה מתקדמת בבדיקת קולונוסקופיה עשוי להעיד על סיכון עתידי מוגבר לסרטן המעי הגס
22.5.18

מבוגרים שאובחנו עם אדנומה מתקדמת בבדיקת קולונוסקופיה עומדים בפני סיכון עתידי מוגבר ללקות גם בסרטן המעי הגס, כך מציע מחקר שפורסם בכתב העת JAMA.

 

במחקר השתתפו כ- 16,000 נבדקים מבוגרים שעברו בדיקות קולונוסקופיה כחלק מה- Prostate, Lung, Colorectal, and Ovarian (PLCO) Cancer Screening Trial. לאורך חציון מעקב של 13 שנים, נמצא כי נבדקים שאובחנו עם אדנומות מתקדמות אף הציגו סבירות גבוהה יותר לפתח סרטן המעי הגס, בהשוואה לנבדקים ללא אדנומות ((adjusted rate ratio, 2.6. מנגד, נבדקים עם אדנומות לא מתקדמות (<1 ס"מ וללא ממצאים מתקדמים בבדיקה ההיסטולוגית) לא הדגימו סיכון מוגבר לתחלואה.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007