הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הקשר בין זיהומים להשמנה
15.5.18

השמנת-יתר וסוכרת ניצבות בראש טבלת סיכוני הבריאות. יותר משני מיליארד בני-אדם ברחבי העולם סובלים מהן, ויותר משלושה מיליון אנשים בעולם מתים מדי שנה בשנה עקב סיבוכים של השמנת-יתר. לעיתים קרובות, השפעותיהן המזיקות של השמנת יתר וסוכרת אינן נובעות מהמשקל העודף כשלעצמו, אלא מהשפעות הלוואי ומהמחלות המתלוות אליהן, כמו כבד שומני, וכן מחלות כלי דם של הלב והעורקים הפריפריים. ככלל, השמנה וסיבוכיה מגבירות במידה רבה את הנטייה להיפגע מדלקות ומזיהומים חיידקיים שמקורם במערכת העיכול, או מסיבוכים דלקתיים הנובעים מ"דליפת" תוצרים חיידקיים דרך מחסום המעי לתוך אזורי הגוף הסטריליים. חשיפה זו לחיידקים ולתוצריהם גורמת, עם הזמן, להחמרה בהשמנה עצמה, והחרפת מחלות הכבד והלב המתלוות אליה. אם נבין כיצד גורמת השמנת-יתר השפעות לוואי אלה, אולי נוכל למצוא דרכים למנוע את סיכון חייהם של אנשים שמשקלם עודף על הנורמה.

 

קבוצת מחקר במחלקה לאימונולוגיה במכון ויצמן למדע, בראשות פרופ' ערן אלינב, מצאה באחרונה הסבר בלתי-צפוי לקשר בין השמנת-יתר לבין היווצרות תופעות הלוואי. החוקרים גילו, במחקר שערכו בעכברים בעלי עודף משקל שהיו נתונים בדיאטה שנועדה להפחית את משקלם, כי רמות גבוהות של סוכר בדם הן הגורם המכריע שפוגע בתקינות מחסום המעי. כאשר המחסום נפגע, יכולים חיידקי מעיים לפלוש לזרם הדם, ובכך להגביר את הסיכון ללקות בזיהומים, או לחשוף את גוף האדם לתוצרי חיידקים, כך שאנשים הסובלים מהשמנה, מסוכרת ומסיבוכיהן עלולים ללקות בדלקת מתמשכת. מחקר זה פורסם באחרונה בכתב-העת המדעי Science.

 


לידיעה באתר מכון ויצמן למדע >>


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007