הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אנטיביוטיקה פומית מגבירה את הסיכון לאבנים בכליות
15.5.18

השימוש בחמישה סוגים של אנטיביוטיקה מגביר את הסיכון ל- nephrolithiasis, אלו ממצאיו של מחקר מקרה-ביקורת שפורסם ב- Journal of the American Society of Nephrology.

 

במסגרת המחקר הבריטי הושוו 26,000 מטופלים עם אבנים בכליות עם 260,000 מקרי ביקורת, הושווה השימוש באנטיביוטיקה במהלך 3-12 החודשים טרם האבחנה.

 

לאחר תקנון למשתנים מרובים, נמצא כי השימוש ב- sulfas, fluoroquinolones, cephalosporins, nitrofurantoin/methenamine, ופניצילינים רחבי טווח, הגביר את הסיכון ל- nephrolithiasis, בהשוואה להיעדר שימוש.

ילדים הדגימו את הסיכון הגבוה ביותר. ניתוח שבחן חלונות זמן שונים של חשיפה לאנטיביוטיקה, מצא כי הסיכון נותר גבוה למשך 3-5 שנים לאחר החשיפה עבור כל הקבוצות למעט פניצילינים רחבי טווח.

 

החוקרים שיערו כי שינויים במיקרוביום במעי הנובעים מהטיפול האנטיביוטי עשויים להשפיע על המטבוליזם ולכן להוביל להיווצרות אבנים בכליות. הם ציינו כי לא ניתן לשלול גם התגבשות של התרופות האנטיביוטיות בכליות.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007