הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

פרוביוטיקה יעילה לטיפול ב - Mania
15.5.18

מחקר מקרה ביקורת (פלסבו) מצא כי מטופלים שקיבלו שילוב ספציפי של פרוביוטיקה נטו להתאשפז לפרקי זמן קצרים יותר.

 

ידוע כי למיקרוביום תפקידים מהותיים בתגובה הדלקתית ובפעילות הנוירולוגית. היות וחלק מהחולים ב- acute mania אף מציגים רמות גבוהות של דלקת, ניסו החוקרים לבדוק כיצד משפיעה פרוביוטיקה על הישנות הסימפטומים בקרב חולים ששוחררו זה לא מכבר מאשפוז בבית החולים עקב mania.

 

66 חולים המשיכו לקבל את התרופות הרגילות שלהם וחולקו אקראית לקבלת Lactobacillus rhamnosus מזן GG  ו- Bifidobacterium animalis מתת זןlactis  (Bb12), או פלסבו, למשך 24 שבועות. ציון הדלקת, שחושב בתחילת המחקר, פותח מארבעה מדדים -  נוגדני immunoglobulin G (IgG) לחלבון NR2 של הקולטן NMDA, נוגדניIgG  ל- gliadin, נוגדני IgG  ל- Mason-Pfizer monkey virus gag protein, ונוגדניIgM  ל- Toxoplasma gondii.

 

שיעור האשפוזים החוזרים היה גבוה באופן מובהק בקרב המטופלים בפלסבו בהשוואה לפרוביוטיקה - 51.1% מול 24.2%. כמו כן, משך האשפוז היה אף הוא קצר יותר בקרב המטופלים בפרוביוטיקה (8.3 מול 2.8 ימים), כמו גם פרק הזמן שחלף עד האשפוז החוזר הראשון.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007