הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Vertebroplasty אינה יעילה יותר מפרוצדורות דמה לטיפול בשברי דחיסה בחוליות
15.5.18

Vertebroplasty אינה יעילה יותר מטיפול דמה בקרב מבוגרים עם שברי דחיסה אוסטאופורוטיים כואבים בחוליות עמוד השדרה, אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם ב- BMJ.

 

כ- 180 מבוגרים מגיל 50 ומעלה, עם עד שלושה שברים בחוליות וכאבים שנמשכו פחות מ- 9 שבועות, חולקו בצורה אקראית לעבור vertebroplasty או פרוצדורת דמה. כל החולים קיבלו טיפול מקומי ב- lidocaine ו- bupivacaine. הקבוצה שעברה vertebroplasty אף קיבלה זריקות של polymethylmethacrylate, בעוד שקבוצת הביקורת קיבלה זריקות מדומות.

 

שתי הקבוצות הדגימו הפחתה מובהקת סטטיסטית בציוני הכאב בכל זמני הביקורת, מיום 1 ועד 12 חודשים לאחר הטיפול. לא נצפו כל הבדלים מובהקים בין שתי קבוצות המחקר.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007