הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הרחבת תחום התרופות הגנריות היא התשובה למחירים המופקעים
13.5.18

לפני 34 שנים חתם ממשל רייגן על חוק האץ'־וקסמן לקידום תעשיית התרופות הגנריות שהיתה אז בחיתוליה. החוק ביטל את הצורך בעריכת ניסויים קליניים לתרופות שמקבילותיהן הממותגות כבר נמכרו בשוק, ונתן תמריצים ליצרניות שמפתחות גירסה גנרית ראשונה. כדי לפייס את חברות התרופות הגדולות, החוק העניק הארכה להגנה על תרופות ממותגות ל–14 שנים. מיד לאחר החלתו, מחירי התרופות אכן ירדו בשיעור חד: סטטינים לטיפול בכולסטרול, למשל, ירדו מ–165 דולר ל–30 מנות ל–19 דולר ל–90 מנות —ונתחי השוק של התרופות הממותגות צנחו בעשרות אחוזים.

 

ואולם חברות התרופות הגדולות למדו לשחק את המשחק, והחלו לפתח וריאציות על התרופות המקוריות ולרשום עליהן פטנטים חדשים. שיטה נוספת שלהן היתה לשלם לחברות התרופות הגנריות כדי שלא ישווקו תרופות מתחרות, או שתבעו אותן כדי לחסום את כניסתן לשוק. מהלכים אלה הם הסיבה העיקרית למחירי התרופות הגבוהים בארה"ב, כמו גם המרוץ של חברות התרופות להשאת רווח לבעלי המניות באמצעות העלאת מחירים נטולת רסן

 


לכתבה בדה מרקר >>


 

מאת בלומברג, ג'ו נוסרה.

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007