הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תרופה ניסיונית מתמקדת בנקודת החולשה של תאי סרטן הערמונית
10.5.18

שיעור גבוה של מקרי סרטן הערמונית אינם מגיבים כראוי לטיפול, וכעת מחקר חדש שנערך בעכברים מהונדסים גנטית לנשאות המחלה מצא ממצאים מבטיחים.

העכברים הונדסו גנטית לשאת תאי גידול המדגימים זוג מוטציות המצויות בכמחצית מהאנשים החולים בסרטן ערמונית עמיד לטיפול.

 

המוטציות מעודדות ביטוי יתר של MYC oncogen (המעודד את התפתחות הגידול) ומעכבות את ביטוי הגן OTEN (הקשור לדיכוי הגידול). להפתעתם מצאו החוקרים כי תאי הסרטן שהציגו את המוטציות הללו אף הדגימו רמות נמוכות של סינתזת חלבונים – שלא כמו סוגים פחות אגרסיביים של הסרטן, שהציגו מוטציה גנטית אחת בלבד.

 

החוקרים גילו כי כאשר התקיימו זוג המוטציות במקביל התרחש תהליך שאפשר לתאי הסרטן עמידות באמצעות הפחתת סינתזת החלבונים בתא. נתגלה כי הפעלת החלבון elF2a המעודד יצירת חלבונים, הייתה בעלת ההשפעה הנגדית והפכה את התאים לפגיעים שוב.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007