הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול קוגניטיבי התנהגותי עשוי להועיל למבוגרים הסובלים מכאבים כרוניים
10.5.18

טיפול פסיכולוגי עשוי להועיל למטופלים מבוגרים הסובלים מכאבים כרוניים, כך על פי meta-analysis שפורסמה זה לא מכבר ב- JAMA Internal Medicine.

 

החוקרים ניתחו 22 מחקרים אקראיים שעסקו בטיפולים קוגניטיביים התנהגותיים שניתנו ל- 2600 מטופלים (גיל ממוצע, 60 ומעלה) אשר סבלו מכאב כרוני שנמשך 3 חודשים ומעלה. לא נכללו במחקר אנשים שסבלו מכאבי ראש כרוניים או מכאבים הקשורים לסרטן.

 

לאורך טיפול של 9 שבועות בממוצע, הציגו הנבדקים בקבוצת המחקר ציונים מעט טובים יותר בנוגע לעוצמת הכאב, נבואות שחורות ויעילות הטיפול העצמי להקלת הכאבים.. באופן כללי, טיפולים גלובאליים היו יעילים יותר מטיפולים אינדיבידואליים.

 

החוקרים סיכמו: "על המטפלים להכיר ולהציע למטופלים גישות פסיכולוגיות שונות להתמודדות עם כאבים כרוניים, היות והללו עשויות להיות יעילות."

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007