הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם בדיקה ממוחשבת לצפיפות השד דומה לבדיקה קלינית?
3.5.18

בדיקה קלינית ובדיקה ממוחשבת לצפיפות השד מדגימות יכולת דומה לנבא את סיכונה של האישה ללקות בסרטן השד, אלו ממצאיו של מחקר קליני חדש שפורסם ב- Annals of Internal Medicine.

 

במסגרת המחקר האמריקאי הושוו 1600 נשים שאובחנו בבדיקות סקר עם סרטן ו- 350 נשים עם סרטן שאובחן בתוך 12 חודשים מבדיקת סקר שלילית, עם 4400 נשים ללא סרטן שד. המדידות לצפיפות השד בוצעו חצי שנה עד חמש שנים טרם אבחנת הסרטן.

 

נמצא קשר בין שדיים צפופים יותר וסיכון מוגבר לסרטן. הבדיקות הקליניות והממוחשבות (באמצעות התוכנה BI-RADS) הדגימו רגישות דומה לניבוי סרטן ובהתאם סיכמו החוקרים כי ניתן להשתמש בכל אחת מהשיטות לניבוי הסיכון למחלה.

.

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007