הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תרופות לא אנטיביוטיות יכולות לשנות באופן משמעותי את המיקרוביום במעי
1.5.18

ידוע כי אנטיביוטיקה עשויה לשנות את המיקרוביום במעי, אך כעת מצאו חוקרים כי גם metformin  ותרופות נפוצות לא אנטיביוטיות אחרות עשויות לגרום להשפעה דומה.

 

החוקרים סקרו כ- 1000 תרופות כנגד 40 זנים נפוצים של חיידקי מעי (הן זנים גרם חיוביים והן זנים גרם שליליים, כולל פתוגנים כגון Clostridium difficile). במפתיע, 24% מהתרופות, עיכבו את גדילתו של זן אחד לפחות, כאשר Antipsychotics, psychoactive drugs, proton-pump inhibitors, antineoplastics והורמונים, הדגימו סבירות גבוהה לעכב פעילות חיידקית. חיידקים שהדגימו עמידות לסוגים שונים של אנטיביוטיקה אף הדגימו עמידות להשפעה המעכבת של תרופות לא אנטיביוטיות. אכן, מצאו החוקרים כי מוטציות המונעות ספיגה אנטיביוטית לתאי החיידק אף מנעו ספיגה של תרופות לא אנטיביוטיות שונות.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007