הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נטילת סילדנאפיל לאחר ניתוח מסתם בלב משפרת את השיקום וההחלמה
29.4.18

מחקר שנעשה במרכז הרפואי שיבא העלה כי נטילת סילדנאפיל (ויאגרה) לאחר ניתוח להחלפת מסתם לב מיטראלי עשויה לשפר את תהליך השיקום של המטופל ולקצר את ההחלמה. פרטי המחקר יוצגו היום (ג') בכנס האיגוד הקרדיולוגי.


בדיווח על המחקר ב"ידיעות אחרונות" נמסר כי בעיות במסתם שיש להחליפו או לתקנו מתבטאות בקוצר נשימה, בעייפות, בירידה בתפקוד וכן בעלייה בלחץ הדם בריאות עקב עומסים על ורידי הריאה. גם לאחר ההחלפה או התיקון, הירידה בלחץ הריאתי איננה נפתרת ולשם כך נבדקה במחקר אפשרות להשתמש בתרופה כדי לפתור נושא זה.


מתוך 143 מטופלים שעברו ניתוח מסתם והיו עם יתר לחץ דם ריאתי קשה נבחרו באורח אקראי 50 ואלה חולקו לשתי קבוצות, האחת, 25 מטופלים, קיבלה את התרופה והאחרת - תרופת דמה.


לאחר הניתוח, כשהגיעו המטופלים לטיפול נמרץ כשלב ראשון בהתאוששות, ירד הלחץ הריאתי בתוך 12 השעות הראשונות בשתי הקבוצות, אבל כעבור זמן מה, אצל אלה שקיבלו את תרופת הדמה הלחץ הריאתי החל שוב לעלות בעוד שקבוצת המטופלים שקיבלו סילדנאפיל, הלחץ הריאתי המשיך לרדת.

 

 

לכתבה בשיבא >>מאת שיבא - מרכז רפואי

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007