הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תרופות נוגדות TNF מפחיתות את הסיכון לפרקינסון בקרב החולים במחלות מעיים דלקתיות
26.4.18

החולים ב-  inflammatory bowel disease (IBD)המטופלים בתרופות נוגדות anti-tumor necrosis factor (TNF) מציגים סיכון מופחת ללקות במחלת הפרקינסון, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם ב- JAMA Neurology.

 

במסגרת המחקר הושוו כמעט 150,000 מבוגרים עם IBD ו- 720,000 ללא IBD. שיעור היארעות מחלת הפרקינסון היה גבוה יותר בקרב חולי ה- IBD (0.73 מול 0.57 פר 1000 שנות אדם). בקרב חולי ה- IBD, נמצא כי הטיפול בתרופות נוגדות TNF הפחית ב- 78% את הסיכון למחלת הפרקינסון (0.08 בקרב המטופלים מול 0.76 בקרב הלא מטופלים, פר 1000 שנות אדם).

 

מחלת הפרקינסון ו- IBD חולקים וריאנטים גנטיים משותפים. החוקרים שיערו כי ההפחתה בעומס הדלקתי עשויה הייתה להוות את המנגנון העומד אחרי הסיכון המופחת שנצפה בקרב המטופלים.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007