הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

היתרונות של סיגמואידוסקופיה כבדיקת סקר מוגבלים לגברים
26.4.18

בדיקת סקר סיגמואידוסקופית בודדת מפחיתה את הסיכון להיארעות סרטן המעי הגס והתמותה בקרב גברים, אך לא בקרב נשים, אלו ממצאיו של מחקר מנורווגיה שפורסם ב- Annals of Internal Medicine.

 

כ- 100,000 מבוגרים בגילאים 50-64 וללא היסטוריה של סרטן המעי הגס חולקו באופן אקראי לעבור בדיקת סקר בודדת של flexible sigmoidoscopy (עם או ללא בדיקת דם סמוי בצואה) או לא לעבור בדיקת סקר. נבדקים עם תוצאת סקר חיובית הופנו לביצוע קולונוסקופיה.

 

לאורך מעקב ממוצע של 15 שנים, שיעור ההיארעות של סרטן המעי הגס היה נמוך באופן מובהק בקרב הגברים שעברו בדיקת סקר (בהשוואה לגברים שלא עברו בדיקת סקר) – סיכון אבסולוטי: 1.72% מול 2.50%, אך לא בקרב נשים – 1.86% מול 2.05%. בדומה, שיעורי התמותה מסרטן המעי הגס היו נמוכים יותר בקרב גברים שעברו בדיקת סקר – 0.49% מול 0.81%, אך דומים בקרב נשים – 0.60% מול 0.59%.

 

החוקרים ציינו כי לממצאים האחרונים עשויות להיות השלכות על תכנון אסטרטגיות הסקר העתידיות המבוססות סיגמואידוסקופיה.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007