הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נבדק הסיכון להופעת מומים מולדים על רקע שימוש בתרופות נגד אפילפסיה
24.4.18

מבין שמונה התרופות האנטי-אפילפטיות שנבדקו, מינונים גבוהים של valproate הגבירו במידה הרבה ביותר את הסיכון למומים מולדים חמורים, אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם בכתב העת Lancet Neurology.

 

במסגרת המחקר נבדקו מעל ל- 7300 הריונות במהלכן ניטלו שמונה תרופות נפוצות לטיפול באפילפסיה כמונותרפיה. החוקרים מצאו כי נשים שטופלו במינונים גבוהים של valproate  (>1450 mg/day) הציגו את הסיכון הגבוה ביותר למומים מולדים חמורים (25%), בעוד שטיפול במינונים נמוכים של lamotrigine (≤ 325 mg/day) היה כרוך בסיכון הנמוך ביותר (2.5%). סה"כ, הסיכון שנלווה לטיפול בתרופות lamotrigine, levetiracetam, ו- oxcarbazepine  "היה בתחום הטווח המדווח" עבור ילדים שלא נחשפו לתרופות הללו, ציינו החוקרים.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007