הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שני תוספי ברזל נפוצים עשויים לגרום לסרטן
17.4.18

מחקר חדש מצא כי שני תוספי ברזל נפוצים, המשמשים הן כתוספים והן כמוספים למזון, מעלים את הרמות של סמנים ביולוגיים לסרטן – אפילו כשהם נצרכים במינונים נמוכים.

 

צוות החוקרים השתמש בטכניקות שונות, כולל cell proliferation assay ו- Western blot analysis על מנת לערוך את המחקר.

 

נמצא כי מינונים נמוכים, הן של ferric citrate והן של ferric EDTA מעלים את הרמות התאיות של הסמן הביולוגי המכונה amphiregulin ושל הקולטנים שלו. מנגד, ferrous sulfate לא הביא לאותה השפעה תאית.

 

"תוספי ברזל ספציפיים משפיעים באופן שונה על מסלולי האיתות התאיים, וחלקם עשויים להגביר את הסיכון לסרטן המעי הגס במסלולים תלויי amphiregulin." סיכמו החוקרים.

  

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007