הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ישיבה מזיקה לבריאות המוח, ללא קשר לרמת הפעילות הגופנית
17.4.18

ישיבה עודפת עשויה להזיק לבריאות המוח, כך מצא מחקר ראשוני שנערך בקרב מבוגרים בגיל העמידה ולמעלה מכך.

 

במחקר השתתפו 35 מבוגרים בגילאים 45-75 ללא דמנציה, נמצא כי הללו שנהגו לבלות פרקי זמן ארוכים יותר בישיבה אף הציגו הידקקות של האונה הרקתית האמצעית (medial temporal lobe), אזור מוחי החיוני ליצירת זיכרונות חדשים.

 

המידע בנוגע למנהגי הישיבה הופק באמצעות שאלונים ועובי האונה הרקתית נמדד באמצעות סריקות MRI. לא נמצא קשר בין רמת הפעילות הגופנית המבוצעת ועובי האונה. אף על פי כן, נמצא כי אנשים שנהגו לבלות פרקי זמן ארוכים בישיבה, אף הציגו אונות דקות יותר.

 

אף על פי שהמנגנון המדויק העומד בבסיס הקשרים שנצפו לא נבדק, החוקרים ציינו כי ישיבה ממושכת עשויה להשפיע על האיזון הגליקמי.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007