הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מנופאוזה מאוחרת עשויה להגן על הזיכרון
17.4.18

מחקר חדש מצא כי מנופאוזה מאוחרת עשויה להועיל לכישורי הזיכרון של הנשים, בשלבים מאוחרים יותר של חייהן.

 

במחקר השתתפו 1315 נשים מבריטניה, אחר הנבדקות נערך מעקב מעת לידתן, ובמהלך חייהן נערכה להן הערכה קוגניטיבית אחת לפחות בגיל הבגרות. בגילאים 43, 53, 60-64, ו- 69 עברו הנשים מבחני זיכרון מילולי כמו גם בדיקות למהירות העיבוד הקוגניטיבי. כמו כן תועדו טיפולים הורמונאליים חליפיים.

 

החוקרים מצאו כי נשים שדיווחו על מנופאוזה טבעית ומאוחרת הציגו ציונים גבוהים יותר במבחנים הקוגניטיביים, כאשר הקורלציה לא הושפעה מטיפולים הורמונאליים.

 

החוקרים ציינו כי ההבדלים שנצפו עשויים להשפיע על הסיכון להופעת דמנציה שנים מאוחר יותר.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007